Спад на крипто хаковете от началото на 2023 г.

Крипто общността е призована да не разочарова бдителността си въпреки значителния спад в крипто хакванията през първото тримесечие на 2023 г. - с едно твърдо предупреждение, че най-вероятно това е „временно отлагане, а не дългосрочна тенденция“.
Миналата година беше най-голямата година за крипто хакерство в историята, с приблизително откраднати 3,8 милиарда долара, главно от протоколи за децентрализирано финансиране (DeFi) и свързани със Северна Корея нападатели, според доклад на Chainalysis по-рано тази година.
Въпреки това този брой изглежда е намалял драстично през първото тримесечие на 2023 г. Според доклад от 21-ви май на TRM Labs сумата, открадната чрез крипто хакове през Q1 на 2023 г., „е по-малка от всяко друго тримесечие на 2022 г.“
Беше отбелязано също, че средният размер на хакване е спаднал с близо 65% в сравнение с периода от предходната година.
„Средният размер на хакването също претърпя удар през Q1 на 2023 г. – до 10,5 милиона USD от близо 30 милиона USD през същото тримесечие на 2022 г., въпреки че броят на инцидентите беше подобен (около 40).“
Въпреки спада, историята показва, че потребителите на крипто не трябва да се самодоволстват. Крипто хаковете намаляха значително през третото тримесечие на 2022 г., точно преди „поставяне на рекорден брой хакове“ през четвъртото тримесечие, което „превърна 2022 г. в рекордна година“, отбелязаха от TRM Labs.
„За съжаление, това забавяне най-вероятно е временно отлагане, а не дългосрочна тенденция“, се отбелязва, добавяйки, че само няколко широкомащабни атаки може да са достатъчни, за да наклонят отново везните.
Въпреки че беше отбелязано, че „няма едно очевидно обяснение за затишието“, TRM Labs предположи, че санкционирането на миксера за криптовалута Tornado Cash от Министерството на финансите на САЩ и арестът и обвиненията срещу експлоататора на Mango Markets Авраам Айзенберг може да са обезсърчили бъдещите хакери.
През януари фирмата за сигурност на блокчейн Certik каза пред Cointelegraph, че не „очаква отдих в експлойти, бързи заеми или измами при напускане“.
В доклада се отбелязва вероятността от „по-нататъшни опити от хакери, насочени към мостове през 2023 г.“
Такива мостове представляват шест от 10-те най-големи експлоатации през 2022 г., при които бяха откраднати около 1,4 милиарда долара.
Радев: България получава достъп до всички турски терминали за втечнен газ

Законодателите в САЩ предложиха законопроект за крипто регулаторна яснота

МВФ: До 2024 г. инфлацията ще се задържи доста над целевите нива

Меджидиев: Държавата трябва да поеме евентуално увеличение на таксата за личен лекар

Софийска стокова борса: Движението в цените на зърнените стоки e противоречиво

Предвижда се увеличение на цената на водата в Софийска и Пернишка област с над 40%

Министър Пулев: 212,5 млн. лв. ще бъдат инвестирани в индустриалните зони

Радев: България получава достъп до всички турски терминали за втечнен газ

БЛС подписва новия рамков договор с НЗОК

Законодателите в САЩ предложиха законопроект за крипто регулаторна яснота


Законодателите в САЩ предложиха законопроект за крипто регулаторна яснота
