Nexo ще подкрепи дигиталното бъдеще в българските училища

Kомпанията за криптокредитиране Nexo, създадена в България, стартира днес (20 септември) най-мащабната национална образователна програма за повишаване на дигитални умения на учители "Код: Бъдеще".
В партньорство с една от най-големите граждански организации в България, Фондация "Работилница за граждански инициативи", и международната платформа за програмиране и роботика MindHub, Nexo ще подкрепи качественото дигитално образование в страната като обучи над 200 български преподаватели, които всяка година ще преподадат своите нови знания на над 5 000 деца и младежи в страната.
Мащабната инициатива е напълно безплатна и отворена за кандидатстване за учители от предучилищно и училищно образование от цялата страна от 20 септември до 30 октомври 2022 г.
"Nexo поставя за своя мисия да повиши качественото дигитално обучение в България, дългосрочно да подкрепи българския учител и да насърчи модернизирането на образованието в страната. Екипът ни вярва, че с това мащабно начинание, ще поощрим следващото поколение иноватори да превърнат държавата ни в извор на родни високотехнологични решения за цял свят", заяви Коста Кънчев, съосновател и председател на управителния съвет на Nexo.
Nexo обединява утвърдени преподаватели в сферата на високите технологии в програмата "Код: Бъдеще" и полага основите на ключови умения в дигитална среда, сред които:
- Основи на програмирането – алгоритми, блокове, събития в програмирането, работа с различни интерфейси, скриптов език и др.
- Дизайн мислене и прилагането му в учебната среда – новаторски подход за формиране на умения за създаване на идеи и креативно решаване на проблеми
- Интегриране на STEM обучение ( от англ. Science – Technology – Engineering – Mathematics), фокусирано върху наука, технологии, инженерство и математика
- Безопасна комуникация в онлайн среда и дигитална идентичност
"Mindhub вярваме, че дигиталните умения са ключови за образованието – трамплин за развитието на професиите на бъдещето в родината ни. Нашата мисия е да подкрепим българския учител като развием компетенции, необходими за модренизацията на учебния процес и спомагане успеха с това мащабно иновативно начинание", заяви Поли Янкова, основател и ментор в Mindhub.
По думите на Илиана Николова, изпълнителен директор на Фондация "Работилница за граждански инициативи", повишаването на дигиталните умения на българските преподаватели играе огромна роля в изграждането на едно дигитално-грамотно поколение, което ще завладее съвременния свят с иновации, родени в България.
"Точно заради това обединяваме усилията си и вярваме, че с успеха на "Код: Бъдеще" ще превърнем уменията на съвременния свят и програмирането в достъпен език”, каза още тя.
Образователната програма включва интензивни онлайн семинари и самостоятелна работа по проекти, както и тридневно присъствено обучение с покрити разходи за настаняване.
Повече за програмата "Код: Бъдеще", необходимите документи за кандидатстване и срокове можете да научите на страницата й.
ЕК обмисля отварянето на земеделския кризисен резерв

Обединението между ПП и ДБ цели първо място в 49-ия парламент

Стефан Софиянски: Рисковете от промените в закона ще се калкулират в „Гражданска отговорност“

За втори път икономическата комисия се препъна в "Зелената карта"

Binance пуска предплатена карта в Бразилия

ЕК обмисля отварянето на земеделския кризисен резерв

Обединението между ПП и ДБ цели първо място в 49-ия парламент

Стефан Софиянски: Рисковете от промените в закона ще се калкулират в „Гражданска отговорност“

Българският износ за Румъния се увеличава с над 40%

ЕК ще разреши по-големи държавни субсидии за зелени технологии
